Spring naar content

Raadspraat: Willem van Blijderveen

14 juli 2025, 10:38

In Raadspraat schrijven raadsleden van de gemeente Buren over dat wat hen bezighoudt in de lokale politiek. Deze keer: Willem van Blijderveen, raadslid voor CDA Buren.

Extra mogelijkheid kopen starterswoning

Onlangs hebben de coalitiepartners in de gemeenteraad een wijzigingsvoorstel ingediend, dat werd aangenomen door de gemeenteraad. Dit zorgde voor een verhoging van de starterslening van 30.000 naar 45.000 euro. Voortaan groeit de lening jaarlijks mee met de NHG-grens (Nationale Hypotheek Garantie) en daardoor met de ontwikkelingen op de woningmarkt.

Het is belangrijk voor geïnteresseerden om goed geïnformeerd te zijn over de voorwaarden en mogelijkheden van de starterslening, zodat ze optimaal gebruik kunnen maken van de regeling. Als je meer informatie nodig hebt over hoe je in aanmerking kunt komen of wat de specifieke voorwaarden zijn, kun je contact opnemen met de gemeente of een hypotheekadviseur.

Met een hogere starterslening kunnen meer mensen een woning kopen zonder dat ze een te hoge hypotheeklast hoeven aan te gaan. Dit kan ook bijdragen aan het bevorderen van de doorstroming op de woningmarkt.

Het aannemen van het wijzigingsvoorstel laat zien dat er aandacht is voor de behoeften van jonge kopers en dat de gemeente zich inzet om de woningmarkt toegankelijker te maken. Het is een positieve ontwikkeling die niet alleen de financiële mogelijkheden van starters vergroot, maar ook kan bijdragen aan een gezonde woningmarkt in het algemeen.

In contact komen met Willem van Blijderveen?  wblijderveen@gemeenteraadburen.nl