Spring naar content

Raadspraat: Jerri van Zetten

23 juni 2025, 09:41

In Raadspraat schrijven raadsleden van de gemeente Buren over dat wat hen bezighoudt in de lokale politiek. Deze keer: Jerri van Zetten, raadslid voor Gemeentebelangen Buren.

De kracht van duurzaam veranderen!

Een goede balans vinden tussen mens, milieu en economie is voor een iedereen een grote uitdaging. Gemeentebelangen vindt dat we zuinig met onze leefomgeving moeten omgaan en is voorstander van maatregelen die hieraan een bijdrage leveren. Door de energietransitie zo dicht mogelijk bij de inwoners te houden en met draagvlak te laten plaatsvinden, hebben we minder behoefte aan grootschalige energievoorzieningen. Zoals zeer grote windmolens en zonnevelden. Dus vooral inzetten op isolatie, zonnepanelen op daken en op lokale opslag van energie om pieken en dalen op het stroomnet uit te vlakken. Dit komt onze leefomgeving ten goede en is minder belastend voor ons allen.

Het halen van de klimaatdoelstellingen kan volgens Gemeentebelangen niet enkel betaald worden door inwoners. Er zijn inmiddels subsidieregelingen voor isolatie en er is gratis energieadvisering. Er loopt ook een pilot vanuit de gemeente om met inwoners hierover in gesprek te gaan en te helpen met kleine maatregelen. Wilt u hierover meer weten? Kijk eens op www.buren.nl/duurzaamheid.

In contact komen met Jerri van Zetten? jzetten@gemeenteraadburen.nl